Apple Car tanıtım tarihi için geri sayım başladı

RAM

New member
Apple Car tanıtım tarihi için geri sayım başladı
‘Apple’ın bâtın Projesi’ olarak da anılan Apple Car projesinin tanıtım tarihiyle ilgili yeni bir sav atıldı.

Tesla’nın en büyük rakiplerinden bir tanesi olması beklenen Apple arabasının büyük bir süratle imal evresine gireceği açıklandı. Ortaya çıkan kimi ayrıntılar aracın 2025 yılında piyasaya sürülme ihtimali olduğunu gösteriyor.

CNN Türk’ün haberine nazaran şirketin içerisinden gelen birtakım bilgiler Bloomberg tarafınca paylaşıldı. Buna bakılırsa 2025 yılında aracın tanıtımı yapılabilir. Tesla rakibi olacak bu araç şu anda bir yöneticiye bile sahip. Apple Teknoloji Lider Yardımcısı olan Kevin Lynch projede yer alıyor. Ayrıyeten Tesla mühendis grubundan birtakım çalışanların da yer aldığı söz edildi..

Apple bu yeni projesinde aslında tam şoförsüz elektrikli araba istiyor. Yani öbür markaların yaptığı üzere maksadı yalnızca elektrikli bir araba üretmek değil.

hem de bunun otonom yazılımlara sahip olmasını istiyor. Tesla aslına bakarsan bu biçimde bir emel için çalışıyordu. Şayet Apple ondan evvel bunu başarırsa büyük bir talep gorecek. Apple Car tanıtım tarihi otonom sistemler geliştirdikten daha sonra katılaşacak.

Uzmanlar 2025 yılını Apple için kritik görüyor. Lakin şoförsüz araba deneyleri devam etmesine karşın elle tutulur bir sonuç alınamadı. Yapay zeka sistemleri ile süreç kısaltılabilir.