Giorgio Bruno, CEO atamasından ayrıldı. Camfin, Casaluci’yi gösterecek

Muqe

New member
George Brunohalefi Marco Tronchetti ProveraCEO’su olarak atanan Pirelli, gruptan ayrılın. Söylentiler başlangıçta tarafından bildirildi Bloomberg daha sonra günün ilerleyen saatlerinde onaylandılar. Onun yerine Camfin işaret edecek Andrea Casaluci, Marco Tronchetti Provera başkan yardımcısı olarak listelenecektir. Bruno, yönetim kurulundaki görevini, CEO pozisyonunu karşılamak için uygun olmadığını ilan ederek tamamladı.

Pirelli, altın güç Çinli hissedarlarla dengeleri yeniden yazıyor

Giuseppe Colombo, Giovanni Pons

18 Haziran 2023

Haberlerin yayılması, şirketin hisselerini aşağı doğru itti, şimdi yüzde iki puandan fazla düştü (stokları canlı takip edin). 2002’den beri Pirelli’de görev yapan 50 yaşındaki Casaluci, 2018’den beri Pirelli’nin Operasyonlar Genel Müdürü.

Camfin – bir notu açıklıyor – “yukarıda belirtilenler de dahil olmak üzere dört adayını, Pirelli hissedarlar toplantısına sunacağı listeye dahil edilmeleri amacıyla Marco Polo International Italy Srl’ye atamaya devam edecek. 31 Temmuz, yönetim kurulunun yenilenmesi için geliyor. Bu toplantının ardından, Pirelli yönetim kurulunun yukarıda belirtilenler de dahil olmak üzere şirket ofislerinin atanmasına devam etmek için toplanacağı unutulmamalıdır”.

Bruno şu anda genel müdür yardımcısı pozisyonundaydı. Marco Tronchetti Provera’dan devralımı, Tronchetti holding şirketinin, camfinÇinli hissedarla imzalamıştı sinokimPirelli hisselerinin ana sahibi %37 hisseye sahip.

Ancak anlaşma, Altın Gücü tetikleyerek Sinochem’in Bicocca üzerinde uygulayabileceği etkiyi önemli ölçüde azaltan hükümet müdahalesiyle bozuldu. 15 Haziran’da CDM’de gerçekleşen hükümet müdahalesinin sonucu, diğer şeylerin yanı sıra, Camfin’in İtalyan şirketin bir sonraki CEO’sunu atayacağı anlamına geliyor.

Son olarak finans kurumu, halefiyet planındaki değişikliğin otuz yıldır yönetimde olan Tronchetti Provera’nın liderliğinin güçlenmesine yol açabileceğini belirtiyor. Bruno, o zamanki eş CEO’nun istifasından bu yana onun varisi olarak kabul edildi. Angelos Papadimitriou 2021’de çekilmiş.