‘Hayvanlara eziyet’ öne sürülen nedeniye aşı olmayı reddeden vegan, koronavirüs niçiniyle öldü

RAM

New member
‘Hayvanlara eziyet’ öne sürülen nedeniye aşı olmayı reddeden vegan, koronavirüs niçiniyle öldü
İngiliz medyasına yansıyan haberlere göre 54 yaşındaki Glynn Steel, geçtiğimiz ay kendini makûs hissetmeye başladı. Soğuk algınlığıyla başlayan ancak günler içerisinde berbatlaşan hastalık niçiniyle eşi Emma en sonunda hastaneye başvurma sonucu aldı.

Şuuru kapalı biçimdeki eşini Worcestershire Royal Hastanesi’ne götüren Emma, Glynn’nin bir hafta içerisinde komaya girmesi kararı ömür takviye ünitesine bağlandığını tabir etti.

Glynn Steel Wiki
Glynn Steel Biography
Who was Glynn Steel ?
A vegan anti-vaccine who refused to receive the jab because they had been tested on animals told his wife that he "wishes he had received thehttps://t.co/o4HbjWuDpH pic.twitter.com/JcHHGC7UPP

— wikisoon (@wikisoon3) November 28, 2021

Emma, eşinin bağlı olduğu makinenin kapatılmasından 20 dakika daha sonra Glynn’i kaybettiğini söylemiş oldu. Emma’nın aktardığına nazaran koronavirüs aşılarının hayvanlar üzerinde teste edildiği öne sürülen sebebi ve ‘hayvanlara eziyet’ kaygısıyla aşı olmayı reddeden Glynn’in ölmedilk evvel söylemiş olduği son kelamlar şunlar oldu:

“Hiç bu kadar hasta hissetmemiştim. Keşke aşı yaptırsaydım.”

‘Yoğun bakımdayken aşı olmak için yalvardı lakin epeyce geç olduğunu söylemiş olduler’

Vegan oland Glynn, ölmedilk evvel eşinden ‘tanıdığı herkese aşı yaptırmaları gerektiğini söylemesini’ istedi. Emma, “Tanıdığım herkesten, aşı olmalarını istiyorum. Bu fazlaca kalp kırıcı. Hayat takviye ünitesine girmedilk evvel ağır bakımda olduğu sırada aşı olmak için yalvardı fakat bunun için fazlaca geç olduğunu söylemiş olduler” dedi.

Glynn’in Pfizer-BioNTech, Moderna ve Johnson & Johnson aşılarının hayvanlar üzerinde denendiğini öğrendikten daha sonra aşı olmama sonucu aldığı açıklandı.

Emma, “Son derece uygun bir insandı. Vegandı ve hayvanlar üzerinde test edildikleri için koronavirüs aşısı olmak istemedi” tabirlerini kullandı.