İtalyan teknoloji şirketlerinin desteklediği girişim Jet HR yola çıkıyor: “Bu şekilde personel yönetimini basitleştireceğiz”

Muqe

New member
Bilgi ve ortak sorunlar, bu nedenle Jet HR şimdiye kadarki en büyük İtalyan tohum turunu topluyor

Ürünü piyasaya sürmeden önce bile yaklaşık 5 milyon Euro’luk (4.7) bir tohum yatırımı topladı. Günlük bir Jet HR, ilk turlarda bir milyon avroyu aşması pek olası olmayan İtalyan girişim sahnesinde zaten simgesel bir durum.

KOBİ’lere ve startup’lara personel yönetimi için akıllı bir araç sunmayı hedefleyen şirket, operasyondaki lider yatırımcının yanı sıra yatırımcılar arasında da bir rekor daha topluyor. Exor Girişimleri veİtalyan Kurucular FonuDario Brignone dahil olmak üzere teknoloji sektöründen girişimciler ve “isimler” var ve Albert Dalmaso (Satispay’in kurucu ortağı), Max Ciociola (Musixmatch’in kurucusu), luke ferrari (Bending Spoons’un kurucusu), Luca Foresti (Santagostino’nun CEO’su), Diego Piacentini (İtalyan Hükümeti için Dijital Gündemin uygulanmasından sorumlu eski Olağanüstü Komiser ve View Different’in kurucusu), Matthew Pichi (Poke House’un kurucusu), George Tinacci (Casavo’nun kurucusu). Bu sonuçları neye borçlu? biz istedik marco ogliengoile birlikte kurucu ortak Francis Scalambrino.

“Zaten başarılı bir şirket kurmuş olmamın temel bir rol oynadığını düşünüyorum (ProntoPro, ed). Girişimciler birbirlerine saygı duyar ve birbirlerine yardım ederler. Yatırım yapan birçok meslektaşımı tanıyordum ve diğerleriyle bu ağızdan ağza konuşuyordu. Öte yandan yatırımcılar, büyük ölçüde kurucuların özgeçmişlerine güveniyor – diye açıklıyor Marco Ogliengo -. İkinci temel nokta, Jet HR’ye yatırım yapan tüm denekler, çözmek istediğimiz asırlık sorunu yaşadı” dedi.

Neyle ilgili?

“Şirketin çalışanları yönetmesine, işe almasına ve ödeme yapmasına yardımcı oluyoruz. Hangi girişimci kendine şunu sormadı: “Ne kadar işçiye, ne kadar devlete gidiyor? İtalya’da çok karmaşık bir hesaplama çünkü her sektörde bin tane istisna var, yasalar sürekli değişiyor, toplu sözleşmeler (ccnl) çok karmaşık. Mevzuatımızda tırıs at yetiştiricileri için toplu sözleşme ve dört nala koşan at yetiştiricileri için bir toplu sözleşme olduğunu veya birçok ulusal iş sözleşmesinde saatlik veya günlük ücretlerin hava durumuna göre değiştiğini söylemek yeterlidir. 1.000’den fazla çalışanı olan büyük şirketlerin tüm bunları halledecek departmanları vardır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerde bunu yapan genellikle girişimcinin kendisidir. Ben de bir girişimci olarak İtalya’da iş yapanların tipik hayal kırıklığını yaşadım: Bürokrasiye, idari görevlere ve belirsiz gereksinimlerin deşifre edilmesine ayrılan saatler ve saatler. Bir KOBİ’de, personel ve maaşlar gibi hassas konuları devretmek zordur: bu nedenle bürokrasiye ayrılan zaman, genellikle, zamanı en değerli olan kişi olan genel müdüre aittir”.

Çözümünüz özellikle neyi çözüyor?

“Jet HR, personel yönetimi için bir model ve ilgili teknolojik platform tanımlayarak bürokratik karmaşıklığı ortadan kaldırmak için oluşturuldu. Yönetim (fiş oluşturmak, yoklama toplamak) ve BT (bilgisayar satın alma/kiralama ve bunların atanması…) arasındaki engelleri, çalışanlar ve diğer şirket ortak çalışanları için farklı yönetim uygulayan engelleri ve en önemlisi, anlayış. Jet HR, tüm idari faaliyetleri yönetmenize izin verir – maaşları ödeyin, çalışanları işe alın ve KDV numaralarıyla sözleşmeli kişileri işe alın – girişimcilerin ve yöneticilerin kaynakları ve maliyetleri hakkında net bir resme sahip olmalarını sağlar. KOBİ’lerin bürokrasisini çözer, basitleştirir ve otomatikleştirir, aynı zamanda bir süredir piyasada olan, bir ila yüzlerce işbirlikçisi olan ve – “akıllı” bir yaklaşımla – asla bakmaktan vazgeçmeyen yeni başlayanlar ve şirketlerin bürokrasisini çözer, basitleştirir ve otomatikleştirir. verimlilik yaratmak ve büyümesini daha iyi yönetmek için tüm olası fırsatlarda”.

Toplanan yatırımı ne için kullanacaksınız?

“Modüler ürünümüzle İtalya pazarına girmek, kendimizi tanıtmak ve büyümek. Yavaşça”.

Neden?

“Şu anda şirkette 13 kişiyiz. Bu tur sayesinde hemen deneyim kaynaklarına odaklanabildim ve şu şekilde devam etmeyi tercih ederim: daha iyi “az ama iyi””.

Yurtdışına hemen açılmak ister misiniz?

“Hayır, şimdilik burada ilk dört müşterimiz ve çok sayıda talep var. Jet HR yurtdışında ölçeklendirilebilir, ancak “kopyala ve yapıştır” ile değil, çünkü her mevzuatın çok farklı özellikleri ve sözleşmeleri vardır.

2015 yılında eşi Silvia Wang ile birlikte çeşitli sektörlerden profesyonelleri ve kullanıcıları birbirine bağlayan bir portal olan ProntoPro’yu kurdu ve başarıya ulaştı. O deneyim nasıl sona erdi?

“2022 yılında ProntoPro, Türk muadili Armut ile birleşti. Operasyonu kimin yöneteceğine karar vermek gerekiyordu ve Armut seçildi. Silvia ve benim zaten birçok fikrimiz vardı, 2016’dan beri not işimde bordro dünyasını değiştirecek bir uygulama fikri vardı, bu yüzden ayrıldık”.