Kremlin: Zorluklara karşın Kovid-19’la çabada Donbass’a yardım edeceğiz

RAM

New member
Kremlin: Zorluklara karşın Kovid-19’la çabada Donbass’a yardım edeceğiz
Peskov, bugünkü basın toplantısında, Donbass sakinlerine Rus aşısının sağlanmasıyla ilgili soruya, “Rusya, insani yardım manasında, bilhassa bu güç şartlarda, mümkün olan her şey yapıyor ve yapmaya devam edecek” sözünü kullandı.

Sözcü, “Rusya’nın birtakım bölgelerinde, artan talep niçiniyle birkaç günlüğüne de olsa süreksiz aşı problemi yaşanabiliyor, bu badire acil biçimde tanzim ediliyor, işler rayına giriyor, gereken aşı sayısı temin ediliyor. Lakin bu Rusya toprakları için geçerli. olağan olarak, Donbass’a insani yardımın sağlanması konusunda zorluklar var, lakin buna karşın Rusya gereken her şey yapacak” diye konuştu.

Basın mensupları, Rusya’nın, Ukrayna’nın, Donbass’ta denetiminde olmayan bölgeye Avrupalı üreticilerin aşılarını gönderebilmesine yardımcı olup olmayacağı soruldu.

Peskov, “Ukrayna’nın Avrupalı üreticilerin aşılarını gönderebilmesi için en azından bu bölgelerin idarelerine yardım teklif etmeli, aslında kendi beşerlerine bu kadar muhtaçlık duyulan aşıları teklif etmesi için en azından Donbass temsilcileriyle bağlantıya geçmeli” cevabını verdi.