Mediamarkt ve Saturn yeniden yapılanması – yaklaşık 850 çalışan etkilendi

RAM

New member

Onarım hizmeti ve müşteri hizmetleri şimdiye kadar elektronik zincirlerinde iki ayrı yan kuruluş tarafından devralındı. Bu artık değişmeli.

Elektronik zincirleri Mediamarkt ve Saturn onarım ve servis işlerini yeniden yapılandırmak istiyor ve bu süreçte iki yan kuruluşu yakınlaştırıyor. Yan kuruluş Tec Repair’in yaklaşık 800 çalışanı ve yönetim şirketinden 50 kişi daha etkilendi.

MediaMarktSaturn Perakende Grubu sözcüsü Perşembe günü Ingolstadt’ta “Onarım ve satış danışmanlığı için iki ayrı iletişim noktası yerine, müşteri artık daha geniş bir hizmet portföyü ve tüm hizmetleri tek bir kaynaktan alıyor” dedi. Yeni konsept Ekim ayından itibaren yürürlüğe girecektir. “Wirtschaftswoche” daha önce haber yapmıştı. Almanya’da toplam 400 mağazası bulunan zincirler, Ceconomy perakende grubuna ait.

Erfurt’ta 20 yeni iş

Bilgiye göre, “tavsiye, servis ve onarım konularını bir araya getiren bir satış danışmanının yeni rolü için” mağazalarda 400 yeni istihdam yaratılacak. Tec Repair’in 800 çalışanı bu pozisyonlara başvurabilir.

1.200 şirket içi çalışan daha yeni görevler için daha fazla teknik eğitim alacak. Gelecekte, Erfurt’ta özel bir onarım merkezinde daha karmaşık onarımlar gerçekleştirilecektir. Orada yaklaşık 20 yeni iş yaratılacaktı.

Yönetim şirketi için zaten bir çıkar uzlaşması ve bir sosyal plan var. Tec Repair’da görüşmeler devam ediyor” denildi.