Model Sarah McNeilly, Manson tarafınca maruz bırakıldığı cinsel ve ruhsal şiddeti anlattı

RAM

New member
Model Sarah McNeilly, Manson tarafınca maruz bırakıldığı cinsel ve ruhsal şiddeti anlattı
ABD’li ünlü rock müzikçisi Marilyn Manson beş bayana cinsel istismar ve şiddet uyguladığı savlarıyla gündeme gelmiş, ortalarında eski nişanlısı olan oyuncu Evan Rachel Wood’un da bulunduğu beş hanımı taciz ettiği savıyla hakkında dava açılmıştı.

Sözcü Gazetesi’nin aktardığına göre, cinsel taciz argümanlarının arkası ardı kesilmezken, model Sarah McNeilly, Marilyn Manson ile bir devir bağ yaşadıklarını lakin kendisinin haftalar daha sonra onu taciz etmeye ve sevdiklerinden ayırmaya başladığını argüman etti.

ABD merkezli Rolling Stone mecmuası tarafınca yürütülen araştırma kapsamında Los Angeles’lı model, 52 yaşındaki sanatkarın tacizini anlattı. Rolling Stone, Manson ile kontaklı 55 kişi ile görüşerek, 9 ay boyunca bir soruşturma yürüttü. Mecmua, Manson’a yönelik cinsel akın, ruhsal taciz, şiddet, zorlama ve yıldırma dahil olmak üzere çeşitli suistimalleri sayfasına taşıdı. Manson birinci andan beri savları reddederken, “gerçekliğin fecî çarpıtmaları” olarak nitelendirmişti.

Model Sarah McNeilly, dergiye, Manson ile bir partide tanıştığını ve akabinde sabah onunla buluşmasını istediği bir sürü bildiri aldığını belirtti. McNeilly, tanıştıktan bir hafta daha sonra sinema izlemek için Manson’ın konutuna gittiğini söylemiş oldu.

McNeilly, “Ona güvenmeni sağlamak için elinden geleni yaptı. Çok savunmasız görünüyordu. Fakat beraberinde beni, neyin harekete geçirdiğini ve ondan sonrasında ipleri nasıl ele alacağını öğreniyordu” dedi. Lakin, McNeilly, Manson’ın bir hafta daha sonra onu sevdiğini söylemesinden kısa bir süre daha sonra bir şeylerin aksi gittiğini fark ettiğini aktardı.

Genç model, “Durdum ve ‘Bana ne dedin sen?’ dedim” dedi. “örneğin bir haftadır çıkıyoruz. Gelinlik seçmeye başlamamı istedi. Bebek sahibi olmak istiyordu. Hiç bu biçimde bir münasebet yaşamadım, zira bu fazlaca sahteydi” tabirlerini kullandı.

Model, bununla birlikte Manson’ın onu sevdiklerinden ayırmaya başladığını, ‘onu saatlerce tehdit ettiğini ve kelamlı olarak azarladığını’ söylemiş oldu. Arkadaşı Brittany Leigh, Rolling Stone’a yönelik taciz ve tecrit argümanlarını destekleyecek açıklamalarda bulundu.

Manson, daha evvel Evan Rachel Wood‘un da bulunduğu beş bayan Manson tarafınca cinsel tacize maruz bırakıldığını anlatmıştı. Wood, Instagram’dan yaptığı açıklamada, 2018’de Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi önünde istismar edildiğine dair tabirinde ismini gizlediği istismarcının Marilyn Manson olduğunu belirtmiş ve “Tacizcimin ismi, dünyada Marilyn Manson olarak da bilinen Brian Warner. Gençken beni taciz etmeye başladı ve senelerca beni müthiş bir biçimde taciz etti” demişti.