Soros, imparatorluğunun kontrolünü 37 yaşındaki oğluna devretmeye hazır

Muqe

New member
MİLANO – Finansın tartışmasız guruları bile bir noktada veraset sorunuyla karşı karşıya kalır. Ve Macar vatandaşı Amerikalı finansör, George Soros, 92 yaşında, bir istisna değil. yazana göre Wall Street Gazetesi aslında, imparatorluğunun kontrolünden vazgeçmek üzeredir. Oğlu Alexander’a 25 milyar dolarlık sermaye fonu. Yönetim kurulu geçtiğimiz Aralık ayında Soros Açık Toplum Vakfı sahiptim 37 yaşındaki cumhurbaşkanı seçildi. Alexander ayrıca Soros’un siyasi eylem komitesinin başkanıdır. Ayrıca, kontrol ettiği yatırım komitesindeki tek aile üyesidir. Soros Fon Yönetimifonun ve ailenin fonlarını yöneten şirket.

Girişimcinin bir sözcüsüne göre, önümüzdeki birkaç yıl içinde 25 milyar doların çoğu Açık Toplum Vakfı’na gidecek. Aynı zamanda, Siyasi Eylem Komitesi’ne yaklaşık 125 milyon dolar tahsis edilecek. Vakıf yaklaşık olarak yönetir İnsan hakları grupları için yılda 1,5 milyar dolar dünya çapında ve demokrasilerin gelişiminin inşasına yardımcı olun. Vakfın parası da üniversitelere ve diğer eğitim kurumlarına gidiyor.

Fed’den akıllı çalışmaya, Elon Musk’ta herkes için bir şeyler var. Ve Tesla’dan ayrılacağını reddediyor

17 Mayıs 2023

“Babamla aynı şekilde hissediyoruz” dedi Alex. “Ben ondan daha politikim” diye ekledi. Genç adam geçtiğimiz günlerde yetkililerle görüştü.Biden yönetimiSenato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve birkaç devlet başkanıaile vakfı sorunlarını savunmak için Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inàcio Lula da Silva ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau dahil. Alex de söyledi Donald Trump’ın Beyaz Saray’a dönme ihtimalinden endişeliVakfın 2024 başkanlık yarışında önemli bir mali rol üstlenmesine yol açacak bir faktör. Yıllardır açıklıyor Wall Street GazetesiGeorge’a yakın insanlar, büyük üvey erkek kardeş Alex tarafından, Jonathan Soros, 52 yaşındahalefi mali geçmişi olan bir avukattı.

Vice iflas etti, işletmeyi sattı: Soros yeni sahipler arasında

15 Mayıs 2023

Uzun boylu ve atletik olan Jonathan, babasıyla tenis oynadı, bir süre vakıfta çalıştı ve çalkantılı zamanlarda Soros’un hedge fonunu stabilize etti. Alex’in seçimi, bir hip-hop hayranı ve New York Jets hayranıbir zamanlar bir kumar olarak kabul edilecekti, diye yazıyor Wall Street Gazetesi. Ayrıca Amerikan gazetesine göre, bazıları George’un hayattayken en üst görevinden vazgeçeceğinden şüphe duyuyordu. Ayrıca, bir röportajda şunları söyledi: “Vakfın çocuklarımdan birinin eline geçmesini istemedim.prensip olarak. Bunun en uygun kişi tarafından halledilmesi gerektiğini düşündüm.”