Travis Scott’tan Astroworld’deki izdihamda ölenlerin cenaze masraflarını karşılama teklifi

RAM

New member
Travis Scott’tan Astroworld’deki izdihamda ölenlerin cenaze masraflarını karşılama teklifi
ABD’li dünyaca ünlü rap müzisyeni Travis Scott, geçen hafta ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen Astroworld müzik şenliğinde Drake ile sahne aldığı sırada yaşanan izdihamda 8 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı.

hayatını kaybedenlerin ailelerine maddi dayanak sağlamaya hazır olduğunu belirten Scott, cenaze masraflarını ödemeyi teklif etti.

Travis Scott will cover the funeral cost of those who died at #AstroWorld festival and has also set up a support line to provide mental health support https://t.co/2TrOIxgyec

— Metro Entertainment (@Metro_Ents) November 8, 2021

‘Soruşturmanın sürmesi için polisle işbirliği arasındayiz’

Asıl ismi Aubrey Drake Graham olan ünlü Kanadalı rap müzisyeni Drake de birinci açıklamasını yaparak ömrünü kaybedenler için üzgün olduğunu kaydetti.

Instagram hesabından paylaşımda bulunan Drake, “Son birkaç günü bu yıkıcı trajediyi idrak etmeye çalışarak geçirdim” dedi.

hayatını kaybedenlerin aileleri, dostları ve acı çeken herkes için hüzünlü olduğunu kaydeden Drake, hepsi için dua etmeyi sürdüreceğini belirtti.

Drake, soruşturmanın sürmesi için polisle işbirliği ortasında olduklarını da kelamlarına ekledi.

View this post on Instagram

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi)

Facianın kurbanları konuştu: Çöp üzere ezdiler

Öte yandan konser sırasında yaşanan faciada ömrünü kaybeden isimlerden birinin avukatı, yaptığı açıklamada, daha sonra ölen sekiz kurbandan birinin bedeninin konser alanındaki kalabalık tarafınca ‘bir çöp modülü üzere ezildiğini’ söylemiş oldu.

Washington’da yaşayan 21 yaşındaki Axel Acosta, Scott’ın performansı sırasında kaos başladığında ön tarafta bulunuyordu ve kalabalığın sahneye yanlışsız akın etmesi kararı ezilerek ömrünü kaybetti.

Acosta’nın avukatı, “Axel eğlenmek için katıldığı bir konserin çamurlu yerlerinde öldü” dedi.

Texas Austin Üniversitesi’nde 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi olan Justin Pourat, Cuma günkü şovda kapana kısıldığını aktardı.

Business Insider’a konuşan Pourat, “Uzun bir süre hareket edemedik” dedi. ondan sonrasında yere itildiğini ve insanların üzerine bastığını aktaran Pourat, birinin kaostan çıkmasına yardım ettiğini belirterek, “Eğer o olmasaydı nasıl kurtulacağımı bilmiyorum” diye konuştu.

Pourat, yaptığı açıklamada, ‘görmezden gelinen’ yardım çığlıkları duyduğunu söylemiş oldu. Yerlerde ezilen beşerler olduğunu belirten Pourat, “Yerdeyken üzerine basılmış beşerler gördüm. Cansızlardı. Adeta Game of Thrones’tan bir sahne gibiydi” dedi.

birebir vakitte kurbanlar içinde 14 yaşındaki bir öğrenci, iki en güzel arkadaş ve nişanlısını kaostan kurtaran bir adam bulunduğu açıklandı. Teksas polisi, 9 yaşındaki bir çocuğun ise komada olduğunu ve durumunun önemli olduğunu deklare etti.

2 gün sürecek olan şenliğin birinci gecesinde yaşanan izdihamda 8 kişi hayatını kaybetmiş ve 300’den çok kişi yaralanmıştı.